Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Duża grupa narkotykowa dobita!

Data publikacji 18.01.2007

Policjanci z kieleckiego Centralnego Biura Śledczego wraz z kolegami z komend wojewódzkiej i miejskiej rozbili 9-osobową grupę przestępczą zajmująca się handlem narkotykami. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, grupa wprowadziła do obrotu kilka kilogramów środków odurzających, w tym ponad tysiąc tabletek ecstasy.

Dzisiaj rano policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej i miejskiej zapukali do mieszkań w Kielcach, Starachowicach, Sanoku i Gliwicach. Zatrzymali dziewięć osób podejrzanych o sprzedaż znacznych ilości narkotyków na terenie woj. świętokrzyskiego. Wśród zatrzymanych jest nauczyciel z zakładu karnego, który – jak stwierdził – "z dobrego serca pomagał osadzonym dostarczając im narkotyki" i matka trójki dzieci.
 
Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymani od 2003 r sprzedali 3,5 kg marihuany, 1,5 kg amfetaminy i ponad 1000 tabletek ecstasy. Wszystkim zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny.
 
Dzisiejsze działania to kolejny dalszy ciąg sprawy narkotykowej, rozpoczętej w zeszłym roku. Podczas ośmiu podobnych akcji policjanci zatrzymali 35 osób (18 osób zostało tymczasowo aresztowanych), skonfiskowali 15 kg marihuany, 7 kg amfetaminy i 30 tysięcy tabletek ecstasy.
 
Członkom tej grupy zarzuca się też napady w celach rabunkowych, handel bronią palną i wymuszanie okupów za skradzione samochody.
Powrót na górę strony