Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzelali autobus, zostali zatrzymani

Data publikacji 13.04.2010

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o nocne ostrzelanie z broni pneumatycznej autobusu miejskiego. W pojeździe, w których jechało kilku pasażerów, stłuczone zostały dwie szyby. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zatrzymani, jak się okazało byli pod wpływem alkoholu. Za sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego może im grozić kara do kilku lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy około 4.15. W autobusie komunikacji miejskiej, przejeżdżającym przez centrum Poznania, nagle stłuczone zostały dwie szyby. O całej sytuacji błyskawicznie poinformowano poznańską Policję.

Na miejsce, poznański plac Wolności, natychmiast wysłano policyjne patrole. Oględziny pojazdu wykazały, że przyczyną zdarzenia mogą być strzały z broni pneumatycznej. Jednocześnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto rozpoczęli poszukiwanie potencjalnego "snajpera". Kolejni policjanci weryfikowali zapisy z kamer miejskiego monitoringu , które w istotny sposób przyspieszyły zatrzymanie sprawców.

Policjanci z komisariatu Stare Miasto zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn, którzy przebywali w jednym z budynków na placu Wolności. Odnaleziono także pistolet pneumatyczny i śrut, z którego prawdopodobnie strzelano. Te kwestie dokładnie wyjaśnią policyjne ekspertyzy. Zatrzymani mają po 26 lat. Jak się okazało obaj mężczyźni mieli jeden promil alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalają teraz dokładny przebieg nocnej "strzelaniny". Za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony