Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Towarzyszyli Prezydentowi i Pierwszej Damie

Data publikacji 13.04.2010

W niedzielę towarzyszyli trumnie z ciałem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, dziś – trumnie z ciałem Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej. Dziewięciu najbardziej doświadczonych i specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy ruchu drogowego ze stołecznej Motocyklowej Asysty Honorowej prowadziło kondukt zmierzający z warszawskiego Okęcia do Pałacu Prezydenckiego.

Dla policjantów towarzyszących Prezydentowi i jego małżonce było to najtrudniejsze zadanie w ich służbie. Żaden z nich nie przypuszczał, że kiedyś znajdzie się w takiej sytuacji. Nawet szkolenia, jakie przechodzili w Centrum Szkolenia Policji, nie mogły ich do końca przygotować do tak szczególnych okoliczności, w jakich przyjdzie im służyć.

Spośród 24 policjantów na co dzień pracujących w sekcji, zarówno Prezydentowi, jak i Pierwszej Damie, w ostatniej drodze z lotniska towarzyszyło dziewięciu motocyklistów z Motocyklowej Asysty Honorowej wydziału ruchu drogowego KSP. Wolno i bardzo precyzyjnie, z włączoną sygnalizacją świetlną, przejechali swoimi bmw w kolumnie kilkanaście kilometrów z lotniska do Pałacu Prezydenckiego przy Krakowskim Przedmieściu.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony