Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napad na klub nocny

Data publikacji 14.04.2010

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez jeleniogórskich policjantów, w związku z podejrzeniem o napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia w jednym z nocnych klubów. Sprawcy, posługując się kanistrem z benzyną, zagrozili podpaleniem lokalu. Już po kilku godzinach trafili do policyjnego aresztu. Jeden z zatrzymanych był też poszukiwany listem gończym.

13 kwietnia 2010 roku policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 28 i 31 lat, mieszkańcy Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy około godziny 6.00 rano w jednym z jeleniogórskich klubów nocnych dokonali rozboju. Grożąc podpaleniem lokalu, zażądali pieniędzy. Do tego celu wykorzystali kanister z benzyną, którą rozlali w środku. Napastnicy próbowali również kilkakrotnie uderzyć barmana.

Po tym, jak ukradli kilkaset złotych, odjechali z miejsca zdarzenia. Już kilka godzin po przestępstwie sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Byli nietrzeźwi. Jak się później okazało, jeden z nich, starszy mężczyzna, był poszukiwany listem gończym za oszustwo, którego dopuścił się przy wymianie walut w Nowym Targu.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze podejrzewają zatrzymanych o co najmniej jeszcze jedno tego typu zdarzenie, w innym lokalu. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozić może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony