Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa narkotykowa

Data publikacji 14.04.2010

Świętokrzyscy funkcjonariusze zatrzymali 9 członków grupy przestępczej działającej na terenie powiatu kieleckiego. Zatrzymane osoby podejrzane są o posiadanie, handel i udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zebrany materiał dowodowy oraz działania przeprowadzone przez policjantów z Kielc pozwoliły na zatrzymanie 9 osób podejrzanych o posiadanie, handel, a także udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.

Grupa przestępcza działała od sierpnia 2009 roku do stycznia bieżącego roku na terenie powiatu kieleckiego. Zatrzymani w wieku 20- 27 lat, głównie mieszkańcy , wprowadzili do obrotu blisko 300 gramów środków odurzających w postaci amfetaminy, a także ponad 300 tabletek ekstazy.

Są to już kolejne zatrzymania. W listopadzie ubiegłego roku, w ramach tej samej sprawy, policjanci zatrzymali 9 osób i zabezpieczyli 300 tabletek ekstazy, 200 gramów amfetaminy, 160 gramów marihuany, a także broń palną.

Zatrzymanym wczoraj 9 osobom za handel, posiadanie i udział w obrocie narkotykami może teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Kielcach)
 

Powrót na górę strony