Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja samochodowej dziupli

Data publikacji 19.01.2007

Policjanci z Komendy Miejskiej w Poznaniu zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali czterech mężczyzn zajmujących się paserstwem. Wartość odzyskanych pojazdów i części oszacowano na 600 tysięcy złotych.

Nalot na dziuplę policjanci przeprowadzili w środę około południa. W jednym z garaży w okolicach miejscowości Przeźmierowo funkcjonariusze znaleźli całe i częściowo rozebrane auta. Były tam silniki, skrzynie biegów i podzespoły kradzione z całej Wielkopolski. Wśród 8 odzyskanych pojazdów był VW Golf III, Seat Toledo, VW Sharan bez wyposażenia przygotowany do pocięcia, a także srebrny VW Caravelle z 2005 roku o wartości 100 tysięcy złotych. 

Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn w wieku około 30 lat. Czwartego, policjanci zatrzymali w Pile. Gdy w czwartkowe popołudnie kryminalni stanęli w drzwiach jego domu był całkowicie zaskoczony. Przed posesją 40- latka znaleziono kolejnego, tym razem złotego VW Caravelle. Pojazd miał już przerobione numery identyfikacyjne.

Zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Obecnie wszystkim postawiono zarzuty paserstwa. Grozi im za to kara pozbawienia wolności do lat 10.
Powrót na górę strony