Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne składowisko chemikaliów zlikwidowane

Data publikacji 19.01.2007

Złotoryjscy Policjanci odkryli nielegalne składowisko chemikaliów w jednym z byłych zakładów na terenie gminy Złotoryja. Składowisko znajdowało się w zamurowanym pomieszczeniu gospodarczym, wydzielonym z hali produkcyjnej. Wewnątrz znajdowały się trzy tony szkodliwych odpadów, które składowane były w 40 i 25 litrowych, skorodowanych beczkach.

Już zewnętrzne oględziny potwierdziły podejrzenia policjantów. Zamurowane miejsce to pomieszczenie o długości około 15 metrów i szerokości około 1,5 metra. Po wyburzeniu fragmentu ściany oddzielającej ukryte pomieszczenie, okazało się, że jest ono wypełnione po brzegi beczkami. Wewnątrz znajdowało się około 3 ton odpadów, które składowane były w 40 i 25 litrowych, skorodowanych beczkach.
  
Powiadomieni przez policję przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Delegatura w Legnicy ocenili, że ukryte chemikalia to szlam polakierniczy.
  
Złotoryjscy policjanci ustalili, że pomieszczenie zostało zamurowane około 3 - 4 lata temu. Najprawdopodobniej ówczesne kierownictwo zleciło ukrycie odpadów z lakierni zakładu.
Powrót na górę strony