Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18 maja br. policjanci Sekcji do walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu zlikwidowali dziuplę samochodową.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Wrocławia w wieku: 36-43 lata.

18 maja 2005 roku we Wrocławiu policjanci Sekcji do walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu zlikwidowali dziuplę samochodową. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Wrocławia w wieku: 36-43 lata.

Podczas przeszukania posesji jednego z nich, w warsztacie policjanci ujawnili samochód marki VW Transporter, który został skradziony poprzedniej nocy w Trzebnicy oraz skradziony w Polkowicach samochód marki BMW. Z ustaleń wynika że grupa działała na terenie Dolnego Śląska od października 2004, a w ten sposób sprawcy mogli dokonać około 20 kradzieży samochodów. Zatrzymani kradli głównie nowe auta dostawcze takie jak: Mercedes Vito, Peugeot Boxer, Fiat Ducato czy VW Caravella. Skradzione auta w krótkim czasie trafiały do pasera, który zajmował się zbyciem samochodów w całości na terenie województwa dolnośląskiego. Mężczyźni ci już wcześniej byli zatrzymywani przez policję za podobne czyny.

Jeden z zatrzymanych odpowie za paserstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5, natomiast dwóch pozostałych odpowie za kradzieże samochodów zagrożone również karą pozbawienia wolności do lat 5.
Powrót na górę strony