Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie wyprodukują 80 kg amfetaminy

Data publikacji 19.01.2007

Wczoraj po 9:00 policjanci z warszawskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na jednym z warszawskich parkingów przekazywali sobie 100 litrów BMK – substancji, z której można by wytworzyć 80 kg czystej amfetaminy. Sprawcy byli tak zaskoczeni akcją policyjną, że do jednego z nich trzeba było wzywać karetkę pogotowia.

Tuż po 9:00 na jednym ze stołecznych parkingów miało dojść do przekazania 100 litrów BMK – podstawowej substancji wykorzystywanej do produkcji amfetaminy. Gdy 52-letni Jakub B. odbierał ją od 56-letniego Wiesława G. do akcji wkroczyli policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymali obu sprawców. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni akcją i przerażeni. Do Wiesława G., który uskarżał się na bóle w klatce piersiowej, trzeba było wzywać karetkę pogotowia.
 
Jak wynika z ustaleń policjantów, z zabezpieczonej substancji można było wytworzyć 80 kilogramów amfetaminy wartej około jednego miliona złotych.
 
Zatrzymani mężczyźni są członkami zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją narkotyków. Na jej trop policjanci wpadli przed kilkoma miesiącami. Śledztwo w tej sprawie trwa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.
 
Obaj mężczyźni zostali przekazani do dyspozycji prokuratora, który zdecyduje o ich dalszym losie.
 
 
    
Powrót na górę strony