Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13 osób zatrzymanych w sprawie wyłudzeń leasingowych

Data publikacji 16.04.2010

Policjanci zajmujący się sprawą wyłudzeń leasingowych zatrzymali kolejną, już 13 osobę, podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie. Sprawcy na podstawie sfałszowanej dokumentacji wyłudzili leasingi na zakup maszyn budowlanych oraz samochodów ciężarowych, na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 milionów zł. Wobec 7 osób zastosowano areszt, wobec 3 poręczenia majątkowe. Sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 36-letniego mieszkańca Niemodlina podejrzanego o oszustwo. To już 13 osoba zatrzymana w związku z rozbiciem grupy zajmującej się wyłudzeniami pieniędzy z firm leasingowych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w 2009 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nabył koparko-ładowarkę marki Volvo o wartości 250 tysięcy złotych, za kwotę 50 tysięcy złotych. Następnie sprawca zbył ją za 150 tysięcy.

Policjanci podejrzewają, że grupa działała od lutego 2008 roku. Sprawcy na terenie całego kraju w latach 2008-2009 na podstawie fałszywych dokumentów wyłudzili leasingi na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 milionów zł, na zakup maszyn budowlanych oraz samochodów ciężarowych. By otrzymać leasing, fałszowali niezbędną dokumentację.

Do tej pory w tej sprawie dolnośląscy policjanci zatrzymali już 13 osób, w tym organizatora procederu oraz najważniejszych członków grupy. Wobec 7 osób zastosowano tymczasowy areszt, wobec 3 poręczenie majątkowe.

Za oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony