Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli paliwo z samochodowych baków

Data publikacji 19.01.2007

Policjanci z II Komisariatu Policji w Słupsku zatrzymali grupę zajmującą się kradzieżami paliwa ze zbiorników samochodowych. Trzy osobowa grupa działała od początku tego roku na terenie Słupska i okolic. W jej skład wchodziło dwóch nieletnich 16-letni Łukasz P. i 15-letni Krystian S. oraz 25-letni Marcin W.

Członkowie grupy zostali zatrzymani na "gorącym uczynku" w trackie kradzieży paliwa z samochodu Toyota Yaris. W nocy policjanci patrolujący ten teren miasta zauważyli trzech mężczyzn majstrujących przy jednym z zaparkowanych samochodów. Policjanci postanowili to sprawdzić. Złodzieje na widok policjantów zaczęli uciekać. Pościg był krótki. Jak się okazało pod samochodem Toyota policjanci znaleźli 10 litrowy plastikowy zbiornik z wyciętym otworem i lejkiem zrobionym z plastikowej butelki po napojach. Służył do ściągania paliwa. W pojemniku było ponad 3 litry benzyny. Obok leżała wkrętarka akumulatorowa z wiertłem. Jak ustalili policjanci złodzieje przed przyjazdem policji zdążyli spuścić ze zbiornika 10 litrów paliwa. Benzynę wlali do swojego samochodu Audi 80, którym przyjechali na "robotę".

Nieletnich umieszczono w Policyjnej Izbie Dziecka a dorosłego w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Sprawcy przyznali się do sześciu kradzieży paliwa z różnych samochodów. Działali w nocy. Wybierali słabo oświetlone parkingi. Kradzione paliwo wykorzystywali na własne potrzeby. Zatrzymani zostali przesłuchani, przedstawiono im zarzuty. Sprawą nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich a dorosłym Sąd Rejonowy w Słupsku. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony