Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trafili do aresztu za napady na stację paliw i sklep

Data publikacji 19.04.2010

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w kominiarkach, z przedmiotem przypominającym broń palną, napadli na pracownika stacji paliw i pracownicę jednego z jeleniogórskich sklepów. W obu przypadkach sprawcy skradli pieniądze. Ich łupem padło łącznie ok. 4 tys. złotych. Zatrzymanym może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego jeleniogórskiej Komendy Miejskiej Policji ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymani to mieszkańcy Jeleniej Góry, w wieku 21 i 27 lat. Do zatrzymań doszło w miejscach zamieszkania obu podejrzanych.

Funkcjonariusze, prowadząc czynności w tej sprawie, ustalili, że zamaskowani mężczyźni, grożąc przedmiotem przypominającym broń oraz używając gazu łzawiącego, zastraszyli pracownika jednej z jeleniogórskich stacji paliw. Z kasy skradli pieniądze i uciekli. W wyniku podjętych działań operacyjnych funkcjonariusze wytypowali podejrzanych i w ciągu kilku godzin zatrzymali ich.

Wyjaśniając okoliczności napadu, policjanci ustalili, że zatrzymani mają także na koncie podobny napad, do którego doszło kilka dni wcześniej. Wówczas sprawcy w podobnych okolicznościach zastraszyli pracownicę jednego ze sklepów spożywczych w Jeleniej Górze.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za napady z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa kryminalne.

Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony