Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał 7 banków

Data publikacji 19.04.2010

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzanie pieniędzy w placówkach bankowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. 40-letni Tomasz D. opróżniał założone wcześniej konta bankowe, pozostawiając na nich spory debet. W ten sposób mężczyzna oszukał 7 różnych banków na kwotę ponad 80 tys. złotych. Za przestępstwo oszustwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Mikołajscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzanie pieniędzy w bankach. Funkcjonariusze ustalili, że 40-letni mieszkaniec Świecia od marca otwierał konta w placówkach bankowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, skąd wypłacał pieniądze pozostawiając na kontach spory debet. O procederze powiadomił policjantów pracownik mikołajskiej placówki bankowej, której Tomasz D. był także klientem.

Oszust wpadł w ręce mikołajskich policjantów przy jednej z placówek bankowych w Olsztynku, która była jego kolejnym celem. Tomasz D. przyznał się do popełnionych przestępstw. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Świecia oszukał w ten sposób 7 różnych banków na kwotę ponad 80 tys. złotych.

40-latek swoje nielegalne transakcje zapisywał w notesie. Jak sam wyjaśnił, do przestępczego procederu pchnęła go trudna sytuacja finansowa. 40-latkowi przedstawiono zarzuty oszustwa. Sąd Rejonowy w Mrągowie poparł wniosek policjantów i prokuratora i aresztował mieszkańca Świecia na dwa miesiące. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Film Oszukał 7 banków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Oszukał 7 banków (format flv - rozmiar 1.01 MB)

Powrót na górę strony