Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny podpalacz zatrzymany

Data publikacji 19.04.2010

Policjanci zatrzymali 19-latka, który w powiecie jarosławskim podpalał stodoły i opuszczone domy. Mężczyzna przyznał się do czterech podpaleń, za co usłyszał już zarzuty. Został wobec niego zastosowany również środek zapobiegawczy - dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.

Wieczorem, 26 marca, podpalacz wszedł przez okno do niezamieszkałego domu w miejscowości Munina i podpalił go. Budynek znajdował się w pobliżu innych zamieszkałych domostw. Funkcjonariusze straży pożarnej szybko ugasili ogień, nie dopuszczając do jego rozprzestrzenienia. Jeszcze tego samego dnia, również w Muninie, piroman wszedł na teren nieogrodzonego gospodarstwa, gdzie podpalił stodołę usytuowaną obok domu, w którym przebywali niczego nieświadomi mieszkańcy. Pomimo natychmiastowej akcji gaśniczej stodoła doszczętnie spłonęła.

Praca policjantów wydziału kryminalnego dała oczekiwany rezultat. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali podpalacza. 19-latek przyznał się również do dwóch innych podpaleń w miejscowości Tuczempy. Tym razem w wyniku podłożenia ognia w dwóch opuszczonych domach konstrukcji drewniano-murowanej jeden z nich spłonął całkowicie. W drugim częściowemu spaleniu uległa konstrukcja dachu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają czy zatrzymany 19-latek nie ma związku z innymi pożarami, do jakich doszło ostatnim czasie w okolicach Jarosławia.

Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi mu kara nawet kilku lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP Rzeszów)

Powrót na górę strony