Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozboje

Data publikacji 19.01.2007

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali trzech członków grupy przestępczej, którzy w grudniu zeszłego i styczniu bieżącego roku dokonali co najmniej pięciu rozbojów na terenie miasta.

Zatrzymani to młodzi ludzie w wieku od 16 do 21 lat, wszyscy są mieszkańcami gm. Biała Podlaska. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni dokonali 4 rozbojów w grudniu zeszłego roku oraz jednego w styczniu b.r.
 
Sprawcy działali przeważnie w godzinach wieczornych. Najczęściej napadali na osoby samotnie idące ulicą i nieletnich. Przytrzymywali za ręce, bili ofiary po twarzy. Wykorzystując ich bezradność okradali z podręcznych przedmiotów. Łupem złodziei padały przede wszystkim telefony komórkowe i pieniądze.
 
Jeden z zatrzymanych, 21-letni Wojciech M. od lipca 2006 r. był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej celem odbycia 2 lat kary pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Zarówno on i jak i jego 21-letni kolega Bartłomiej M. zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Trzeci ze sprawców, 16 letni Wojciech C. trafił do policyjnej izby dziecka, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny.
 
Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani dokonali innych przestępstw.
Powrót na górę strony