Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany wpadł z kilogramem amfetaminy

Data publikacji 19.04.2010

55-latka poszukiwanego przez sądy i prokuratury pięcioma podstawami prawnymi zatrzymali piotrkowscy policjanci. Mężczyzna miał przy sobie kilogram amfetaminy. Decyzją sądu zatrzymany trafił na trzy miesiące do aresztu.

16 kwietnia w godzinach nocnych policjanci z piotrkowskiej komendy Policji otrzymali informację o poszukiwanym mężczyźnie, który miał podróżować autokarem. Kiedy autobus z pasażerami wjechał na dworzec w Piotrkowie Trybunalskim, policjanci skontrolowali pojazd i potwierdzili tę informację. Wśród pasażerów znajdował się poszukiwany 55-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany przez sądy i prokuratury aż pięcioma podstawami prawnymi: listem gończym, nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego i zarządzeniami o ustalenie miejsca jego pobytu. Ponadto w trakcie kontroli bagażu poszukiwanego funkcjonariusze znaleźli kilogram amfetaminy. Narkotyk został zabezpieczony, a 55-letni mężczyzna zatrzymany i przewieziony do komendy.

Dalsze czynności w tej sprawie poprowadzili piotrkowscy policjanci z zespołu do zwalczania przestępczości narkotykowej. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim wraz z zebranym materiałem dowodowym i wnioskiem o tymczasowy areszt. 55-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj piotrkowski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony