Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzione luksusowe auta

Data publikacji 20.04.2010

Dwa luksusowe auta odnaleźli stołeczni policjanci. Kradzione audi A6 zalegalizowano na podstawie skradzionych zagranicą dokumentów. Natomiast bmw 530 skradziono z posesji w Poznaniu. Wartość odzyskanych pojazdów szacuje się na około 150 tys. zł.

Najpierw policjanci stołecznej „samochodówki” zabezpieczyli w powiecie grodziskim audi A6. Wszystko wskazuje na to, że auto zostało skradzione i po kradzieży zalegalizowane na podstawie skradzionych zagranicą dokumentów. Następnie zostało sprzedane za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Po przeprowadzeniu badań policjanci ustalą, skąd skradziono audi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi grodziska komenda powiatowa.

Jeszcze tego samego dnia, tym razem koło Piaseczna, stołeczni funkcjonariusze zabezpieczyli bmw 530. Samochód poszukiwany był przez poznańską Policję. Pojazd skradziono metodą „na śpiocha”. Podobnie, jak w poprzednim przypadku, auto po kradzieży zalegalizowano przy użyciu sfałszowanych dokumentów i przerobieniu oryginalnych numerów identyfikacyjnych, a następnie sprzedano.

Policjanci sprawdzą teraz, czy aktualni właściciele świadomie nabyli kradzione auta. Jeśli zostanie im to udowodnione, odpowiedzą za paserstwo. Grozić im będzie wtedy kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony
Polska Policja