Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał narkotyki z Austrii do Polski

Data publikacji 20.04.2010

Policjanci z Warszawy i Krakowa zatrzymali 32-letniego Eryka B. Mężczyzna wpadł, gdy autokarem rejsowym z Austrii wracał do Polski. W środku pojazdu znaleziono 484 krzewy konopi indyjskich. Narkotyki odkryto również w jego mieszkaniu koło Piaseczna.

Wszystko wskazywało na to, że pewien kierowca autokaru jadącego z Austrii w stronę Warszawy ma ukryte w pojeździe narkotyki. Gdy informacja o przemycie środków odurzających trafiła do policjantów, natychmiast przygotowano zasadzkę. Rano mercedes wjechał na stację benzynową tuż przed wjazdem do stolicy. Tam został zatrzymany przez policjantów z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP i funkcjonariuszy wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podczas kontroli autokaru prowadzonego przez 32-letniego Eryka B. znaleziono 484 krzaki konopi indyjskich. Narkotyki odkryto również w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny. Zabezpieczono tam 3,5 g marihuany.

Przemytnika przewieziono do jednostki Policji i osadzono w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej usłyszy zarzuty przemytu i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony