Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

5-letnia dziewczynka wypadła z okna – rodzice byli pijani

Data publikacji 20.04.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali rodziców 5-letniej dziewczynki, która wypadła z okna mieszkania usytuowanego na IV piętrze budynku. W chwili zatrzymania kobieta i mężczyzna byli nietrzeźwi. Badanie wykazało u matki blisko 2,8 promila, a u ojca 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście dziecko doznało jedynie obrażeń w postaci złamania kości śródstopia i otarć naskórka w kilku miejscach na ciele.

19 kwietnia, kilka minut po godzinie 19.00, na jednej z ulic wrocławskiej dzielnicy Ołbin doszło do wypadku. Z okna mieszkania usytuowanego na IV piętrze budynku mieszkalnego, wypadła 5-letnia dziewczynka. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Wstępne badania lekarskie wykazały, że w wyniku upadku dziewczynka doznała jedynie złamania kości śródstopia prawej nogi oraz otarć naskórka w kilu miejscach na ciele. W chwili przewiezienia do szpitala dziecko było przytomne.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, po otrzymaniu od jednego z mieszkańców informacji o wypadku, powiadomił o nim Pogotowie Ratunkowe oraz skierował na miejsce policjantów Wydziału Wywiadowczego. Na miejsce skierowano także grupę dochodzeniowo-śledczą z Komisariatu Policji Wrocław - Ołbin. W czynnościach realizowanych w miejscu zdarzenia uczestniczył także prokurator.

W związku z prowadzonymi czynnościami, policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 33-letnią kobietę i 54-letniego mężczyznę, znajdujących się w tym czasie w mieszkaniu. Jak się okazało, rodzice dziewczynki byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie wykazało u ojca 1,5 promila, a u matki blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na stan nietrzeźwości zostali oni osadzeni w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj policjanci wykonują dalsze czynności z ich udziałem.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Jeżeli okaże się, że rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narazili swoje dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony
Polska Policja