Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze z narkotykami

Data publikacji 20.04.2010

Policjanci z wydziału kryminalnego z Częstochowy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych m.in. o handel narkotykami, napady rabunkowe i włamania. W mieszkaniu jednego z podejrzanych zabezpieczono 2500 działek dilerskich amfetaminy. Funkcjonariusze znaleźli również pochodzące z napadu rabunkowego monety, których wartość szacuje się na ponad 50 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego częstochowskiej komendy zatrzymali podejrzanych na ulicy Ogrodowej. Zatrzymani to 35-letni mieszkaniec Legnicy oraz dwaj mieszkańcy Częstochowy w wieku od 31 do 34 lat. W oplu należącym do 35-latka funkcjonariusze znaleźli prawie 140 porcji amfetaminy. Podczas przeszukania jego mieszkania w Częstochowie, operacyjni zabezpieczyli ponad 2500 działek dilerskich tego narkotyku, woreczki oraz wagę, które służyły do porcjowania środków odurzających. Ponadto policjanci znaleźli różnego rodzaju przedmioty pochodzące z napadów rabunkowych i z włamań. Wśród nich znajdowały się 222 monety kolekcjonerskie, wartości ponad 50 tysięcy złotych, które padły łupem przestępców podczas napadu rabunkowego 8 marca br. w jednym z domów w Blachowni. Policjanci przejęli też broń gazową, kastety oraz inne przedmioty używane przez sprawców.


35-letni Tomasz M. usłyszał już sześć zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków, przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu, paserstwa, a także nielegalnego posiadania paszportu należącego do innej osoby. Pozostali dwaj mężczyźni odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni oraz niebezpiecznych narzędzi.

Śledczy sprawdzają czy zatrzymani nie dopuścili się i innych przestępstw.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Powrót na górę strony