Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o zabójstwo kolegi

Data publikacji 20.04.2010

Policjanci zatrzymali pięcioro bezdomnych, którzy mają związek z zabójstwo swojego kolegi. Troje podejrzanych odpowie za zabójstwo, natomiast dwoje pozostałych za niezawiadomienie o tym organów ścigania.

Zwłoki  bezdomnego zakopane w ziemi znaleziono w piątek w lesie na terenie Doliny Trzech Stawów. Wstępne czynności policjantów na miejscu zdarzenia wykazały, że 32-letni mężczyzna najprawdopodobniej został zamordowany. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu oraz prokuratorzy rozpoczęli poszukiwania sprawców. Po 24-godzinach zagadka zabójstwa została rozwiązana.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i dwie kobiety. Okazało się, że osoby które mają związek ze śmiercią 32-latka, to jego znajomi. Wszyscy mieszkali w kanale ciepłowniczym na terenie Doliny Trzech Stawów. Dwóm mężczyznom (31 l. i 34 l.) oraz 36-letniej kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa. Pozostałej dwójce (28l. i 24 l.) zarzut niezawiadomienia organów ścigania o dokonanej zbrodni.

Zajmujący się sprawą policjanci i prokuratorzy ustalili, że oprawcy zaatakowali swoją ofiarę w kanale. Mężczyzna został kilka razy uderzony w głowę, a po wyciągnięciu go na zewnątrz kanału oprawcy ugodzili go nożem. Zwłoki zakopali w lesie, kilkanaście metrów od miejsca zabójstwa. Część rzeczy należących do ofiary spalili.

Trójce podejrzanych o zabójstwo grozi dożywocie. Dwójce pozostałych kara do trzech lat więzienia.

(źródło: KWP w Katowicach)

 

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja