Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy w rękach Policji

Data publikacji 21.04.2010

Handlowali głównie marihuaną i amfetaminą, w powiecie chodzieskim działali od lata ubiegłego roku. Ich klientami byli młodzi ludzie w wieku od 16 do 30 lat. Grozi im nawet 10 lat więzienia. Już wiadomo, że sprzedali co najmniej 300 porcji różnych narkotyków.

W ciągu ostatnich dni policjanci z Chodzieży i Margonina przeszukali kilka mieszkań w Rogoźnie, Budzyniu i okolicy. Zatrzymali w sprawie handlu narkotykami pięciu młodych mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat, mieszkańców tych miejscowości, i 17-letnią dziewczynę, która pomagała w procederze. Policyjne działania, z małymi przerwami, trwały przez ostatnie trzy doby.

Prowadzone czynności pozwoliły zgromadzić materiał dowodowy, dzięki któremu można było zatrzymać dealerów i przedstawić im zarzuty. Głównemu podejrzanemu z Rogoźna, najstarszemu z nich, grozi kara więzienia nawet do 10 lat, pozostali mogą się spodziewać wyroków za posiadanie i handel. Mechanizm ich działania był prosty, lecz skuteczny. Potencjalni klienci kontaktowali się z dealerami przez telefon, numery ich komórek były przekazywane z ust do ust.

W trakcie przeszukania podejrzanych, ich pojazdów i mieszkań policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę. Na poczet przyszłych kar zostały zabezpieczone samochody.

Podejrzani rozprowadzali środki odurzające w Budzyniu i okolicach od lata ubiegłego roku. Już wiadomo, że sprzedali co najmniej 300 porcji różnych narkotyków.

Decyzją Sądu w Wągrowcu, na wniosek tamtejszej prokuratury rejonowej, która prowadzi śledztwo, dwaj główni podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony