Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycili ponad 700 porcji narkotyków

Data publikacji 21.04.2010

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków i handel nimi. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 700 porcji środków odurzających oraz kilkaset woreczków służących do ich pakowania. Za przestępstwa, których się dopuścił, sprawcy może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

20 kwietnia policjanci z zespołu dw. przestępczością narkotykową wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków i handel nimi.

Funkcjonariusze weszli do mieszkania zatrzymanego, po tym jak ustalili, że może on zajmować się rozprowadzaniem środków odurzających na terenie miasta. Na miejscu potwierdzili podejrzenie. Okazało się, że mężczyzna miał w domu ponad 700 porcji amfetaminy i marihuany. Przeszukując mieszkanie, policjanci użyli psa do wyszukiwania środków odurzających.

Kilkadziesiąt porcji funkcjonariusze znaleźli w plecaku mężczyzny oraz w kuchni. Pozostała, znacznie większa ilość narkotyków, była ukryta w jednej z toreb, znajdujących się w jego piwnicy. Funkcjonariusze, prowadząc czynności na miejscu, zabezpieczyli także wagę elektroniczną, służącą do porcjowania środków odurzających, oraz kilkaset woreczków do ich pakowania.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Ustalają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz gdzie one trafiały. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie i handel narkotykami grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony