Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdążyli z ewakuacją

Data publikacji 21.04.2010

Ponad 50 osób, w tym 20 dzieci i osoby niepełnosprawne, ewakuowali policjanci z Lublina, którzy dzisiejszej nocy zauważyli pożar przy ul. Dominikańskiej na Starym Mieście. Powiadomili straż pożarną, sami zaś włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne i pobiegli ratować mieszkańców. Zdążyli. Kilka minut po ewakuacji zawaliła się klatka schodowa i dach kamienicy. Nikt nie odniósł obrażeń.

Dym unoszący się nad zabudowaniami Starego Miasta zauważyli dzisiejszej nocy około godz. 4:30 policjanci z I komisariatu patrolujący radiowozem ulice Lublina. Sierż. Marcin Kępowicz oraz sierż. Krzysztof Laskowski, gdy dojechali na miejsce, zauważyli, że pali się dach jednej z zamieszkałych kamienic przy ul. Dominikańskiej.

O zdarzeniu natychmiast powiadomili straż pożarną, sami zaś ustawili radiowóz pod kamienicą i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, by obudzić śpiących jeszcze mieszkańców. Policjanci pukali od drzwi do drzwi, by powiadomić o pożarze każdego mieszkańca. Następnie zaczęli wyprowadzać ludzi na zewnątrz zagrożonego budynku. Ci, wyrwani ze snu, w pośpiechu opuszczali swe mieszkania. Szybko rozprzestrzeniający się ogień docierał do klatki schodowej, zaś z palącego się poddasza zaczynały spadać elementy.

W trakcie ewakuacji policjanci zmuszeni byli wyważyć drzwi do mieszkania położonego najbliżej źródła ognia, których nikt nie otwierał na ich wezwania. Jak się okazało, mieszkała tam wielodzietna rodzina. Funkcjonariusze pomogli wszystkim bezpiecznie opuścić kamienicę.

W ewakuacji mieszkańców funkcjonariuszom pomogło jeszcze dwóch policjantów z innego patrolu. W sumie funkcjonariusze pomogli wyprowadzić z płonącego budynku ponad 50 osób, w tym 20 dzieci oraz osoby niepełnosprawne. Zaledwie pięć minut po zakończonej ewakuacji runął strop budynku oraz zawaliła się klatka schodowa. Przybyła na miejsce straż pożarna przystąpiła do akcji gaśniczej.

(źródło: KWP w Lublinie)

Film Zdążyli z ewakuacją

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zdążyli z ewakuacją (format flv - rozmiar 4.34 MB)

Powrót na górę strony