Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najważniejszy jest uśmiech dziecka

Data publikacji 21.01.2007

Choć Gwiazdka już za nami, to św. Mikołaj nadal rozdaje dzieciom prezenty. W sobotę wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli (powiat Ostrów Mazowiecka) otrzymali noworoczne paczki ze słodyczami ufundowane przez Komendę Główną Policji i Stowarzyszenie Rodzina Policyjna. Stowarzyszenie współpracuje z Ośrodkiem od blisko pięciu lat.

Uroczystość rozpoczęły występy przygotowane przez dzieci wspólnie z wychowawczyniami. Zaproszeni goście i rodzice podziwiali piosenki znanych polskich gwiazd w wykonaniu podopiecznych ubranych w pełne fantazji stroje. Pokaz sztuk magicznych w wykonaniu czarodzieja Piotrusia wzbudził zachwyt nie tylko najmłodszych dzieci.

Następnie polonezem rozpoczęto prawdziwy bal karnawałowy - w pierwszej parze tańczyli dyrektor ośrodka p. Dorota Murawska i dyrektor Gabinetu KGP podinsp. Marek Purzycki. Wodzirejem zabawy i organizatorem konkursów dla dzieci był mł. insp. Grzegorz Jach, kierownik teatru środowiska policyjnego "Scena 07". Jednak największą atrakcję stanowiła oczywiście wizyta św. Mikołaja, który wręczał podopiecznym SOSW paczki pełne słodyczy. Ofiarodawcami prezentów jak co roku było Stowarzyszenie Rodzina Policyjna oraz Komenda Główna Policji.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli przebywa 37 dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym. W ośrodku mieści się szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna i internat. Dziećmi opiekuje się 20 nauczycieli, a w czasie weekendów i świąt są zabierane do domów rodzinnych.

Noworoczną zabawę choinkową w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (SOSW) w Zuzeli Stowarzyszenie Rodzina Policyjna zorganizowało już po raz piąty.

Powrót na górę strony