Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano auta skradzione za granicą

Data publikacji 22.04.2010

Zachodniopomorscy policjanci odzyskali trzy samochody warte łącznie ponad 350 tys. zł. Auta skradzione za granicą miały przerobione numery identyfikacyjne. Zatrzymano także 34-letniego mężczyznę, właściciela warsztatu, w którym odnaleziono pojazdy. Usłyszał on już zarzuty paserstwa.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zatrzymali 34-latka prowadzącego warsztat samochodowy. Policjanci posiadali informację, że na terenie zakładu znajdują się kradzione pojazdy. Po wejściu na teren posesji informacje te potwierdziły się. Na terenie warsztatu znajdowały się dwa samochody pochodzące z kradzieży. Jeden z nich to audi A8 z luksusowym wyposażeniem warte 25 tys. zł, drugi to jeep wrangler wart ok. 150 tys. zł. Pierwszy z pojazdów skradziony został w maju 2009 r. w Niemczech, drugi ponad dwa lata temu w Szwecji.

W ramach realizacji tej samej sprawy kilka dni później zabezpieczona została ciężarowa scania warta prawie 200 tys. zł. Pojazd ujawniony na jednym ze strzeżonych parkingów w Szczecinie również został skradziony za zachodnią za granicą.

Auta zarejestrowane były na podstawie fałszywych dokumentów. Według ustaleń audi oraz scanię właściciel warsztatu chciał zatrzymać dla siebie, natomiast jeep prawdopodobnie przygotowany był do sprzedaży. Zachodniopomorscy policjanci cały czas są w kontakcie z policjantami z innych krajów. Dzięki międzynarodowej współpracy w związku z tą sprawą planowane są kolejne zatrzymania.

Zatrzymany 34-latek usłyszał trzy zarzuty paserstwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Za przestępstwo to grozi do pięciu lat pozbawiania wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Film Odzyskano auta skradzione za granicą

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odzyskano auta skradzione za granicą (format flv - rozmiar 2.31 MB)

Powrót na górę strony