Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruchome stanowisko dowodzenia dla podkarpackiej Policji

Data publikacji 22.04.2010

Ruchome stanowisko dowodzenia na bazie forda transita to najnowszy transportowy nabytek podkarpackiej Policji. Komfortowa kabina, wyposażona w łączność i sprzęt informatyczny, wspierać będzie dowódców policyjnych akcji i operacji. Nowy pojazd trafił do rzeszowskiego Oddziału Prewencji Policji a jego zakup został dofinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Na tle policyjnych furgonów zdecydowanie się wyróżnia - jest wyższy, z dachu wystają anteny, klimatyzator, przymocowano tam reflektory skierowane na boki i tył. Ford transit, najnowszy samochód podkarpackiej Policji, ma sprostać konkretnym zadaniom - zapewnić komfortowe warunki dowodzenia działaniami policyjnymi.

Ford określany jest w policyjnym slangu "RSD" - to skrót nazwy "ruchome stanowisko dowodzenia". I ta nazwa wszystko w zasadzie wyjaśnia - będzie używany podczas policyjnych akcji, operacji takich jak np. zabezpieczanie imprez masowych, likwidacja skutków katastrof i awarii, poszukiwań, pościgów, ćwiczeń itd.

RSD na podwoziu forda transita to komfortowo wyposażone biuro, z którego można niezależnie dowodzić policyjnymi siłami. Tylna część furgonetki to pomieszczenie z fotelami dla trzech osób, których stanowiska wyposażone są w laptopy, telefony, dyktafony, nawigację GPS, tablicę magnetyczną, monitor LCD, drukarkę, faks i kserokopiarkę. W pojeździe jest podnoszony maszt antenowy i niezbędne instalacje (telefoniczna, oświetlenie). Komfort pracy zapewnia klimatyzacja, w aucie jest też lodówka a nawet ekspres do kawy.

Samochód z napędem na obie osie, co zwiększa jego manewrowość w trudnym terenie, trafił do Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, w którym będzie wykorzystywany w razie potrzeby.

Zakup RSD został dofinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Więcej o zakupie RSD dla polskiej Policji - kliknij.

Informacja o samochodach, motocyklach i quadach sfinansowanych przez Norweski Mechanizm Finansowy - kliknij.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony