Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za zabójstwo - zatrzymany

Data publikacji 22.04.2010

Wczoraj na warszawskim Okęciu wylądował samolot, którym przekonwojowany został poszukiwany listem gończym, 36-letni Grzegorz W. Mężczyznę podejrzanego o zabójstwo, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymano w Belgii. Dzięki współpracy oraz informacjom przekazanym przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, belgijscy policjanci namierzyli i zatrzymali 36-latka. Wkrótce mężczyzna trafi do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W styczniu br. w spalonym volvo znaleziono zwłoki 43-letniego mieszkańca Lublina. Policjanci otrzymali informację, że w na terenie kompleksu leśnego w gm. Rejowiec Fabryczny pali się samochód. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej, w spalonym samochodzie znaleziono zwłoki mężczyzny, które zostało później przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Postępowanie w sprawie zabójstwa wszczęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Intensywne czynności procesowe i operacyjne policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie doprowadziły do ustalenia danych personalnych sprawcy oraz przebiegu zdarzenia. Okazało się, że do zabójstwa doszło w Świdniku na terenie firmy prowadzonej przez 36-letniego Grzegorza W. Sprawca, aby zatrzeć ślady, przetransportował zwłoki 43-latka do kompleksu leśnego, gdzie podpalił pojazd, w którym umieścił ciało mężczyzny. Już po kilku dniach Sąd Rejonowy w Lublinie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Grzegorza W. Zaraz po tym Prokuratura Okręgowa w Lublinie wystawiła list gończy  za podejrzanym .

Na efekty operacyjnej pracy kryminalnych nie trzeba było długo czekać. Policjanci ustalili, gdzie może ukrywać się sprawca zabójstwa. Informacje te przy współudziale Biura Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji trafiały do policjantów z Belgii. To właśnie tam na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania doszło do zatrzymania sprawcy.

Grzegorz W. wczoraj został przekonwojowany samolotem do Polski i umieszczony w Areszcie Śledczym. Mężczyzna wkrótce zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie odpowie za zabójstwo. Obecnie śledczy ustalają motywy, jakimi kierował się zabójca oraz sprawdzają, czy w popełnieniu tej zbrodni nie pomagały mu inne osoby. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Lublin)

Film Poszukiwany za zabójstwo - zatrzymany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Poszukiwany za zabójstwo - zatrzymany (format flv - rozmiar 5.63 MB)

Powrót na górę strony