Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszerze wpadli po dwóch tygodniach

Data publikacji 22.01.2007

Policjanci z Choszczna zatrzymali czterech młodych mężczyzn, podejrzanych o wydrukowanie i wprowadzenie do obiegu co najmniej 16 fałszywych banknotów o nominale 50 zł.

Zatrzymani sprawcy używając domowych zestawów komputerowych wydrukowali co najmniej 16 banknotów o nominale 50 zł. Do obiegu wprowadzali je robiąc drobne zakupy, za niewielkie kwoty płacąc fałszywymi pieniędzmi. W zamian jako resztę dostawali już autentyczną gotówkę. Jak ustalili policjanci nielegalny proceder nie trwał dłużej jak dwa tygodnie.

Policja zabezpieczyła sprzęt służący do popełnienia przestępstwa w tym trzy jednostki centralne komputerów i dwie drukarki.

Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Podrabianie pieniędzy jest zbrodnią zagrożoną karą pozbawienia wolności od 5 do 25 lat. Za wprowadzanie ich do obiegu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dotychczas funkcjonariusze odzyskali dwa fałszywe banknoty. Jednocześnie choszczeńska Policja apeluje do mieszkańców powiatu o dokładniejsze przyjrzenie się pięćdziesięciozłotówkom. W razie wątpliwości należy powiadomić Policję.
Powrót na górę strony