Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę oszustów

Data publikacji 22.04.2010

Policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o próbę wyłudzenia kredytów w różnych placówkach bankowych. Jeden z zatrzymanych wystawiał osobom ubiegającym się o gotówkę nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu w swojej firmie i zarobkach. Wszystkim zatrzymanym grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali cztery osoby podejrzane o usiłowanie oszustw. Zatrzymani to: 24-letnia kobieta i trzech mężczyzn w wieku od 29 do 33 lat. Wszyscy są mieszkańcami Jeleniej Góry. Cała grupa trafiła w ręce Policji w jednym z jeleniogórskich banków.

24-letnia kobieta ubiegała się o kredyt w wysokości 6 tysięcy złotych na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach z firmy budowlanej. Pozostałe osoby towarzyszyły kobiecie. Jak się później okazało, 33-letni mężczyzna wstawił podejrzanej zaświadczenie o zarobkach. Ponadto policjanci ustalili, że pozostali mężczyźni również ubiegali się o pożyczki gotówkowe w różnych placówkach bankowych. W celu uzyskania kredytów przedstawiali nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu, które wystawiał 33-latek. Uzyskaną w ten sposób gotówką wszyscy mieli się podzielić. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Za oszustwa całej czwórce grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Wrocław)

Powrót na górę strony