Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezmyślna zabawa mogła zakończyć się nieszczęściem

Data publikacji 22.04.2010

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali pięciu uciekinierów z placówki resocjalizacyjnej, którzy spowodowali zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Szklarskiej Porębie. Sprawcy wymyślili bezmyślną zabawę, która mogła skończyć się tragicznie. Na ulicy Piastowskiej puszczali z góry na jezdnię w kierunku jadących samochodów oponę, co mogło doprowadzić do wypadku lub kolizji.

Wczoraj około 10.15 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie o zagrożeniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez młodych mężczyzn na ulicy Piastowskiej w Szklarskiej Porębie. Według zgłoszenia pięciu młodych mężczyzn puszczało z góry w kierunku jadących pojazdów oponę, co mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce, na chodniku znaleźli oponę, ale sprawców już nie było. Zostali oni zatrzymani kilka ulic dalej. Okazali się nimi uciekinierzy z jednej z placówek resocjalizacyjnych, w wieku od 16 do 18 lat. Zatrzymani przyznali się do bezmyślnej zabawy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Uciekinierzy zostali odwiezieni do placówki.

Nieletni za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowiedzą przed sądem rodzinnym, a 18-latek przed sądem rejonowym w Jeleniej Górze.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony