Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef grupy przestępczej zatrzymany

Data publikacji 22.01.2007

Policjanci ze specjalnej grupy poszukiwawczej zatrzymali wczoraj wieczorem Krzysztofa Sz., szefa zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej. Grupie tej zarzuca się ponad 50 napadów na banki, jubilerów i punkty kasowe na terenie Niemiec. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez niemiecką policję .

Do zatrzymania doszło w małej wsi koło Bytowa w woj. pomorskim. Mężczyzna był szefem grupy przestępczej poszukiwanym za napady na niemieckich jubilerów. Razem z nim zatrzymano dwóch mężczyzn i kobietę. W czasie przeszukania posesji w której wszyscy przebywali, policjanci odnaleźli materiały wybuchowe, zapalniki, lonty, kilkanaście sztuk broni krótkiej i długiej, amunicję oraz maszyny do wytwarzania różnych elementów broni.
 
Jak wynika z ustaleń policjantów, Krzysztof Sz. razem ze swoim bratem Tomaszem kierował zorganizowaną grupą przestępczą składającą się z Polaków i Niemców, która od 2003 r. dokonała na terenie Niemiec przynajmniej 52 napadów na banki, punkty kasowe i jubilerów. Straty z tytułu jej działalności wynoszą ponad 3 miliony euro.
 
Gang został rozbity przez niemiecką policję, lecz uważany za jego szefa Krzysztof Sz. ukrył się w Polsce. Od początku poszukiwań polscy policjanci ściśle współpracowali z policjantami z Niemiec.
 
Specjalna grupa poszukiwawcza, która zatrzymała Krzysztofa Sz. została powołana w zeszłym roku decyzją Komendanta Głównego Policji. W jej skład wchodzą policjanci z województw: lubuskiego, pomorskiego i dolnośląskiego.
 
 
      
 
      
Powrót na górę strony