Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wiózł czwórkę dzieci

Data publikacji 22.01.2007

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, wiózł polonezem czworo dzieci. Pijany kierowca odebrał dzieci ze szkoły i przewoził je do miejsca zamieszkania, gdzie miały być zabrane przez rodziców. Dzieci odwieźli funkcjonariusze, kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W miejscowości Nowe Łąki, położonej w powiecie złotoryjskim, pełniący służbę policjanci ruchu drogowego zauważyli jadącego bez świateł poloneza. Postanowili skontrolować  pojazd. Podczas kontroli jeden z funkcjonariuszy, rozmawiając z kierowcą, wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone niezwłocznie badanie wykazało, że 30-letni kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejne badanie, przeprowadzone już w Komendzie Powiatowej Policji w Złotoryi, wykazało 3,16 prom. 

W samochodzie oprócz kierwcy były dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Jak się okazało, pijany kierowca odebrał dzieci ze szkoły i przewoził je do miejsca zamieszkania, gdzie miały być odebrane przez rodziców. Funkcjonariusze odwieźli dzieci, a kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.
Powrót na górę strony