Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Białorusin zatrzymany w Polsce

Data publikacji 23.04.2010

Poszukiwacze z Komendy Wojewódzkiej z Białegostoku, Szczecina i Komendy Głównej Policji zatrzymali 44-letniego Uladzimira S. Mężczyzna był poszukiwany przez białoruski wymiar sprawiedliwości za gwałt ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwo. Wpadł w jednym z mieszkań w Szczecinie. Teraz sąd zadecyduje o jego ekstradycji.

Wszystko zaczęło się, gdy funkcjonariusze z Białorusi zgłosili się do Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Prosili o pomoc w poszukiwaniu 44-letniego Uladzimira S. Mężczyźnie zarzucało się zgwałcenie kobiety ze szczególnym okrucieństwem oraz zabójstwo. Z informacji przekazanych polskiej stronie wynikało, że mężczyzna ukrywa się gdzieś w naszym kraju. Zadaniem policjantów było jak najszybsze odszukanie i zatrzymanie 44-latka, aby postawić go przed wymiarem sprawiedliwości.

Do zespołu poszukiwawczego z Białegostoku włączyli się również policjanci z Wydziału Poszukiwań Celowych i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP. Wspólnie pracowali nad namierzeniem Uladzimira S. Wiedzieli, że mężczyzna jest „elektryczny”, co w policyjnym języku oznacza osobę czułą na otoczenie i na każdy podejrzany ruch. 44-latek wiedział, że jest poszukiwany, dlatego często zmieniał miejsce pobytu.

Po bardzo dokładnym przeanalizowaniu materiałów zgromadzonych przez funkcjonariuszy okazało się, że Uladzimir S. najprawdopodobniej ukrywa się gdzieś na terenie Szczecina. Policjanci wytypowali mieszkanie, w którym miał przebywać poszukiwany. Wkroczyli tam, gdy byli już pewni, że 44-latek jest w środku. Mężczyzna był zupełnie zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu. Uladzimir S. został natychmiast przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz sąd zadecyduje o jego ekstradycji na Białoruś.

(źródło: KWP Białystok)

Powrót na górę strony