Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowana grupa oszustów kredytowych

Data publikacji 23.04.2010

Wrocławscy policjanci rozpracowali grupę organizatorów oszustw kredytowych. Dwóch mężczyzn i kobieta to kolejne osoby zatrzymane w sprawie wyłudzeń pożyczek gotówkowych oraz sprzętu RTV i AGD w systemie ratalnym. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie kilkadziesiąt osób, podejrzanych o wyłudzenie łącznie kilkuset tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej we Wrocławiu, prowadząc sprawę dotyczącą wyłudzeń kredytowych na terenie Wrocławia, rozpracowali i zatrzymali grupę organizatorów tych oszustw. Zatrzymani to: 42-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 23 i 38 lat. Funkcjonariusze ustalili, że role jakie podejrzewani pełnili w przestępczym procederze były ściśle podzielone. Kobieta wyposażała innych podejrzanych w nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Rolą jednego z mężczyzn było wyszukiwanie osób, posiadających problemy finansowe i potrzebujących pilnie gotówki, które zgodziłyby się wziąć udział w procederze jako kredytobiorcy. Kolejny z zatrzymanych „pilnował przebiegu całego procesu” związanego z zaciągnięciem kredytu.

Od początku 2009 roku do chwili obecnej wrocławscy policjanci zatrzymali w tej sprawie kilkadziesiąt osób, w tym także niektórych organizatorów, podejrzanych o wyłudzenie łącznie kilkudziesięciu tysięcy złotych w różnych placówkach bankowych oraz na terenie różnych sklepów we Wrocławiu. Wobec części z nich już tymczasowe aresztowania.

Za oszustwo kredytowe grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony