Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za fałszerstwa i włamania

Data publikacji 22.01.2007

Policjanci z Raciborza zatrzymali mężczyzn, którzy fałszowali i wprowadzali w obieg polskie banknoty. Funkcjonariusze ustalili, że 19-letni mieszkaniec Rud w ciągu minionego półrocza za pomocą drukarki i komputera podrobił pieniądze o łącznej wartości co najmniej 2.500 złotych.

"Podróbki" o nominałach 10, 20 i 50 złotych były następnie rozprowadzane w różnych obiektach handlowych na terenie Raciborza, Rud i Krzyżanowic przez jego trzech kompanów w wieku od 17 do 21 lat. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymani dopuszczali się również włamań. Dziewiętnastolatek włamał się do garażu w miejscowości Rudy, z którego skradł w ubiegłym roku elementy ogrodzenia, sprężarkę oraz inne metalowe przedmioty wartości 10.000 złotych. Wspólnie z kolegami wywarzył również drzwi w jednym z budynków w Rudach, skąd skradli komputery, niszczarkę,wentylatory, a także inny sprzęt biurowy wartości 2.000 złotych. Decyzją sądu 19-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast pozostałych podejrzanych objęto policyjnym dozorem.

Kodeks karny przewiduje za podrabianie lub przerabianie pieniędzy karę pozbawienia wolności nawet do lat 25, a za wprowadzanie ich w obieg do lat 10.
Powrót na górę strony