Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali nielegalną fabrykę nakrętek

Data publikacji 23.04.2010

Śląscy policjanci zlikwidowali najprawdopodobniej największą w Polsce nielegalną wytwórnię nakrętek do butelek z markowymi alkoholami. Funkcjonariusze szacują, że tylko przez dwa lata przestępcy wyprodukowali ich około 300 tys. sztuk a wartość strat jakie ponieśli producenci alkoholu wynosi ponad pół miliona złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach w jednym z zakładów w Zawierciu odkryli nielegalną fabrykę nakrętek. Funkcjonariusze przejęli 1 600 gotowych produktów oraz matryce do nanoszenia nadruków na nakrętki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w latach 2008-2009 w ten sposób wyprodukowano ich około 300 tys. sztuk. Stróże prawa w związku z tą sprawą przeszukali kilka zakładów poligraficznych i zabezpieczyli dokumentację związaną z tym procederem m.in.: gotowe produkty i półprodukty, kilkadziesiąt matryc i klisz poligraficznych.

Policjanci przypuszczają, że gotowe nakrętki trafiały do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Śledczy ustalają teraz osoby zamieszane w nielegalną produkcję. Za podrabianie znaków towarowych, zgodnie z Ustawą Prawo własności przemysłowej, może grozić nawet 5 lat więzienia.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony