Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łotewski koczownik w rękach Policji

Data publikacji 22.01.2007

Nielegalnie przekroczył granicę, koczował pod Sejnami i włamywał się do domków letniskowych. Został zatrzymany.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sejnach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który od kilku dni kręci się w rejonie miejscowości Giby. Policjanci pojechali we wskazane miejsce. Głęboko w kompleksie leśnym odnaleźli zbudowany z liści i gałęzi szałas, a w nim śpiącego mężczyznę. Okazał się nim 48-letni obywatel Łotwy.

Z ustaleń policyjnych wynika, że obcokrajowiec na początku stycznia nielegalnie przekroczył granicę polsko-litewską. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do kilku włamań do domków letniskowych i stołówki jednej z pobliskich szkół.  Wyjaśnił, że potrzebował jedzenia oraz podstawowych rzeczy niezbędnych do kontynuowania podróży do Niemiec. Właśnie ten kraj był jego głównym celem wędrówki. Wśród skradzionych z altanek przedmiotów znalazły się między innymi sztućce i naczynia.
 
Dzisiejszą noc Łotysz spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Prowadzący sprawę policjanci szczegółowo sprawdzają ilu włamań dokonał zatrzymany cudzoziemiec oraz jaki jest faktyczny cel pobytu w Polsce. Funkcjonariusze potwierdzają także jego tożsamość, bo mężczyzna nie ma przy sobie żadnych dokumentów.
Powrót na górę strony