Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozstrzygnięcie plebiscytu „Policjant, który mi pomógł 2010”

Data publikacji 26.04.2010

Od marca br. pod patronatem Komendanta Głównego Policji realizowana była III Ogólnopolska edycja plebiscytu „Policjant, który mi pomógł” ogłoszonego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Ww. plebiscyt miał na celu m.in. promocję postaw i umiejętności policjantów wdrażających systemowe działania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w środowiskach lokalnych, osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Zgodnie z założeniami konkursu zgłoszenia policjantów kierowane były zarówno przez osoby indywidualne, jak również organizacje, instytucje i stanowiły niezależną społeczną ocenę pracy policjantów realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Do III edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Policjant, który mi pomógł” zgłoszono 74 kandydatów z różnych części Polski. Kapituła konkursu składająca się z pracowników Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz laureatów poprzednich edycji wyłoniła pięciu tegorocznych zwycięzców. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z lektury uzasadnień do zgłoszeń.

Laureatami plebiscytu „Policjant, który mi pomógł 2010” zostali (kolejność alfabetyczna):
• asp. sztab. Dariusz Jamborski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie
• asp. Cezary Kalis z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu
• asp. Przemysław Marcinek z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie
• sierż. sztab. Piotr Pawłowski z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim
• mł. asp. Magdalena Wiekiera z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Zwycięzcom oraz wszystkim zgłoszonym do konkursu serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 24 lipca w Warszawie podczas centralnych obchodów Święta Policji. Szczegóły dotyczące ww. uroczystości dostępne będą na www.niebieskalinia.pl oraz policja.pl

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obszarze zapobiegania przemocy jest godna wyróżnienia prześlijcie formularz zgłoszeniowy kandydata na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa. IV edycja plebiscytu „Policjant, który mi pomógł" - trwa!

 

Film Plebiscyt „Policjant, który mi pomógł”

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Plebiscyt „Policjant, który mi pomógł” (format flv - rozmiar 14.86 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony