Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycili 3 kg marihuany i zlikwidowali uprawę konopi

Data publikacji 26.04.2010

Policjanci z Nowej Rudy, w jednym z mieszkań, zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 krzewów w różnej fazie wzrostu oraz około 3 kilogramy marihuany. Zatrzymano również 21-letniego dilera, który decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, mając podejrzenie, że w jednym z mieszkań może kwitnąć nielegalny proceder, weszli pod wskazany adres. W mieszkaniu policjanci znaleźli domową cieplarnię, w której znajdowały się krzewy konopi w różnej fazie wzrostu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 sadzonek oraz blisko 3 kilogramy marihuany.

Cieplarnia wyposażona były w specjalne urządzenia służące do naświetlania, ogrzewania i wentylowania, a jej ściany wyłożone były aluminiową folią. Profesjonalną linię produkcyjną oświetlały specjalistyczne lampy.

W mieszkaniu funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie i wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Decyzją Sądu Rejonowego w Kłodzku podejrzany zastał tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za uprawę znacznej ilości środków odurzających zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Film Przechwycili 3 kg marihuany i zlikwidowali uprawę konopi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przechwycili 3 kg marihuany i zlikwidowali uprawę konopi (format flv - rozmiar 4.23 MB)

Powrót na górę strony