Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o zabójstwo aresztowana na 3 miesiące

Data publikacji 26.04.2010

Oleccy policjanci zatrzymali 27-letnią Katarzynę Ł. Kobieta jest podejrzana o zabójstwo. Sprawczyni zadała kilka ran kłutych swojemu konkubentowi. Jeszcze tego samego dnia została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował 27-latkę na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zabójstwa doszło w minioną sobotę, 24 kwietnia, w Olecku. Około godziny 4.50 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ugodzeniu nożem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce interwencji i znaleźli ciało mężczyzny. Okazało się, że w mieszkaniu 27-letniej Katarzyny Ł. odbywała się libacja alkoholowa, w której uczestniczyło kilka osób.

Wezwany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 44-latka. Z ustaleń policjantów wynika, że ofiara od dłuższego czasu zamieszkiwała wspólnie z właścicielką mieszkania. Na ciele mężczyzny było kilka ran kłutych w okolicy klatki piersiowej. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora. Przez kolejne dwa dni trwały czynności procesowe.

W sumie do wyjaśnienia okoliczności tej zbrodni zatrzymano 5 osób. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutu zabójstwa Katarzynie Ł. Podejrzana przyznała się do winy. Sąd zdecydował o jej aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony
Polska Policja