Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał 11 kg narkotyków

Data publikacji 26.04.2010

Policjanci Centralnego Biura Śledczego niedaleko Słupska zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który w tapicerce golfa ukrył ponad 11 kg narkotyków. Zatrzymany usłyszał już zarzut przemytu oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Mężczyznę tymczasowo aresztowano na 3 miesiące.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci Centralnego Biura Śledczego uzyskali informację, z której wynikało, że zorganizowana grupa zajmująca się przemytem narkotyków do Polski znalazła nowy szlak przerzutowy z Holandii przez Niemcy. Kurierem miał być włocławianin, mieszkający od kilku lat na terenie Niemiec. Z mężczyzną podróżowała kobieta i pies. Najprawdopodobniej miało to sprawiać wrażenie rodzinnej wycieczki.

Do zatrzymania 53-latka doszło w motelu 3 km od Słupska, o godzinie 6:00 rano na parkingu. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego byli przygotowani do działania. W aucie zatrzymanego znaleźli ponad 8 kilogramów marihuany i 3 kilogramy amfetaminy. Te narkotyki warte na czarnym rynku około 350 tys. zł nie trafią do odbiorców.
Na poczet przyszłych kar zabezpieczono warte około 25 tys. złotych auto zatrzymanego, którym podróżował.

24 kwietnia prokurator okręgowy we Włocławku przedstawił 53-latkowi zarzut przemytu oraz wprowadzania do obrotu narkotyków w znacznych ilościach. Grozi za to kara do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku złożonego przez policjantów i prokuratora. Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Teraz policjanci będą ustalać kto wchodził w skład zorganizowanej grupy przestępczej, dla której przemycane były zarekwirowane narkotyki.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony