Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diler i przemytnik zatrzymany

Data publikacji 23.01.2007

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 35-letniego przemytnika i narkotykowego dilera. W chwili zatrzymania mieszkaniec Katowic miał przy sobie 3 kilogramy haszyszu i 1000 tabletek ekstazy. Z zabezpieczonych przez funkcjonariuszy środków odurzających można było wytworzyć 7000 gotowych działek dilerskich, wartych na czarnym rynku ok. 60.000 zł.

Od pewnego czasu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej "interesowali się" podejrzewanym o przemyt i handel narkotykami 35-letnim mężczyzną, który w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

Mając pewność co do działalności mężczyzny, funkcjonariusze podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Całkowicie zaskoczonego dilera zatrzymano na ulicy, na katowickim Osiedlu 1000-lecia, w chwili, gdy przenosił 3 kilogramy haszyszu i 1000 tabletek ekstazy. Z przejętych środków odurzających można było wytworzyć 7000 gotowych działek dilerskich, wartych na czarnym rynku ok. 60.000 zł.

Ustalono, że przemycone - najprawdopodobniej z Holandii - narkotyki rozprowadzał najczęściej wśród młodzieży bawiącej się w śląskich dyskotekach. Decyzją sądu diler został juz tymczasowo aresztowany. Za przemyt i handel znaczną ilością narkotyków może mu grozić do 10 lat więzienia.

    

Powrót na górę strony