Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali cmentarze

Data publikacji 26.04.2010

Trzech młodych mężczyzn okradających cmentarne groby zatrzymali głogowscy policjanci. Zatrzymanym udowodniono kradzież metalowych elementów z 12 nagrobków. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Za ograbienie miejsc pochówku grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani to mieszkańcy Głogowa w wieku 15, 17 i 21 lat. Policjanci zastali ich w trakcie przygotowywania skradzionych przedmiotów do sprzedaży na skupie złomu. Jak ustalili kryminalni, łupy pochodziły z cmentarza w Brzostowie i zostały skradzione 22 kwietnia w nocy. Wówczas trzej podejrzani okradli osiem nagrobków. Skradzione przedmioty potłukli i przygotowali do sprzedaży. Jeden z zatrzymanych - 21-latek - okazał się być podejrzany również o kradzież na cmentarzu w Moszowicach pod Głogowem, gdzie w połowie kwietnia ograbiono 4 nagrobki.

Trwają czynności w tej sprawie, policjanci ustalają listę okradzionych miejsc. 21- i 17-latek usłyszeli zarzuty ograbiania miejsc pochówku, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Najmłodszy z grupy, 15-latek, stanie przed sądem dla nieletnich.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Film Okradali cmentarze

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Okradali cmentarze (format flv - rozmiar 2.74 MB)

Powrót na górę strony