Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalają, jak doszło do pożaru

Data publikacji 26.04.2010

Ewakuowano około 100 osób z budynku objętego pożarem i sąsiednich bloków w Ursusie. Strażacy ugasili już pożar. W tej chwili policjanci przeprowadzają oględziny miejsca zdarzenia. Wszystko wskazuje na to, że tuż przed pożarem na dachu budynku wykonywano prace remontowe. Policjanci zatrzymali dwóch pijanych pracowników. Do wyjaśnienia zatrzymano też właściciela firmy.

Około 12.00 w Ursusie u zbiegu ulic Flisa i Łopuszańskiej doszło do pożaru budynku. Ogień strawił dach i mieszkania na najwyższej kondygnacji. Kilka minut później na miejscu byli już strażacy, policjanci, pogotowie, pogotowie elektryczne i gazowe. Natychmiast ewakuowano około 100 osób zarówno z bloku objętego pożarem, jak i z sąsiadujących budynków.

Wszystko wskazuje na to, że tuż przed pożarem na dachu kamienicy wykonywano prace remontowe. Policjanci z komisariatu Włochy zatrzymali już dwóch nietrzeźwych pracowników. Obaj mieli około 2 promili alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani. Do wyjaśnienia zatrzymano również właściciela firmy, który był trzeźwy. Do szpitala trafiło dwóch policjantów z lekkimi objawami zaczadzenia.

Obecnie na miejscu pracują policjanci. Ustalają, jak doszło do pożaru. Grupa operacyjno-dochodzeniowa przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia. Po zakończeniu czynności ekipa specjalistów oceni, czy pomieszczenia budynku nadają się do dalszego zamieszkania.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony