Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał pieniądze, oszukując na portalu aukcyjnym

Data publikacji 27.04.2010

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez dolnośląskich policjantów, zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Sprawca podszył się pod innego użytkownika serwisu aukcyjnego i - wykorzystując jego pozytywne opinie - oferował do sprzedaży telefony komórkowe, których nie posiadał. Wyłudził w ten sposób od pokrzywdzonych kilka tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej w Wałbrzychu wpadli na ślad oszusta, współpracując z portalem aukcyjnym Allegro. Jak ustalili policjanci, mężczyzna podstępnie uzyskał dostęp do konta w serwisie aukcyjnym, który należał do jego znajomego. Wykorzystując znajdujące się tam pozytywne komentarze, oferował do sprzedaży telefony komórkowe, których w rzeczywistości nie posiadał. Zainteresowani kupnem aparatu wpłacali pieniądze na wskazane przez oszusta konto.

Policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha w jego mieszkaniu. Zabezpieczyli komputer należący do zatrzymanego oraz dokumentację, potwierdzającą nielegalny proceder. Jak wynika z ustaleń, sprawca wyłudził kilka tysięcy złotych od co najmniej 12 osób.

21-latek odpowie za oszustwo. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony