Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuanę ukryli w pluszowych zabawkach

Data publikacji 27.04.2010

Policjanci i celnicy zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzanych o posiadanie i handel znacznymi ilościami narkotyków. Funkcjonariusze przechwycili łącznie blisko 2700 porcji marihuany o wartości rynkowej ponad 67 tys. zł. Jak się okazało, część narkotyków ukryta była w pluszowych zabawkach. Teraz zatrzymanym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Wałbrzycha i Wrocławia oraz funkcjonariusze wrocławskiej izby celnej, realizując wspólnie działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali w jednym z wałbrzyskich mieszkań dwie osoby, podejrzane o posiadanie i handel znacznymi ilościami środków odurzających. Zatrzymani to 24-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna.

Sprawdzając pomieszczenia mieszkalne, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli marihuanę. Łącznie funkcjonariusze przechwycili blisko 2700 porcji tego narkotyku. Ich wartość rynkową szacuje się na około 67 tys. zł. Ponadto zabezpieczono wagę elektroniczną służącą do porcjowania środków odurzających.

W przeszukaniu główną rolę odegrał służbowy pies funkcjonariuszy Izby Celnej. Wyszkolony do wykrywania narkotyków, bezbłędnie doprowadził do sprytnie ukrytej marihuany. Część suszu znaleziono w szafce na balkonie, a część, jak się okazało, ukryta była w pluszowych zabawkach.

Zatrzymani byli już wcześniej notowani. Mężczyzna za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przeciwko zdrowiu i życiu, natomiast kobieta za posiadanie narkotyków. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków, obojgu grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony