Oszukiwała, że została porwana - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwała, że została porwana

Data publikacji 27.04.2010

Policjanci ze Stargardu Szczecińskiego zatrzymali 22-lenią kobietę, która usiłowała wyłudzić pieniądze zawiadamiając rodzinę o swoim porwaniu. Jej poszukiwania trwały niespełna dobę. Teraz za to przestępstwo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, jednak dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim dopiero w piątek otrzymał informację o uprowadzeniu 22-letniej mieszkanki Stargardu Szczecińskiego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kobieta została uprowadzona przez nieznanych sprawców, którzy żądają od rodziny 100.000 złotych za jej uwolnienie. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania kobiety.

Prowadzone czynności doprowadziły policjantów do różnych miejsc oraz miejscowości województwa zachodniopomorskiego. Każdy sygnał ze strony rodziny bądź też ich znajomych był natychmiast sprawdzany. W poszukiwaniach uczestniczyli policjanci Wydziału Kryminalnego ze Stargardu Szczecińskiego jak również z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W efekcie policyjne działanie skoncentrowały się w okolicy jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego.

W toku przeprowadzonej akcji poszukiwawczej w sobotę policjanci odnaleźli zaginioną w jednym z mieszkań. Uwolniona już kobieta powiedziała, że została uprowadzona z centrum Stargardu
Szczecińskiego przez dwóch mężczyzn, którzy zawieźli ją do jednego ze szczecińskich mieszkań. Następnego dnia sprawcy przewieźli ją do miejscowości w powiecie goleniowskim. Porwana wskazała także inne miejsca, gdzie była przewożona. Wszelkie informacje dotyczące miejsc oraz podejrzewanych o to osób, nie potwierdzały się. Podczas kolejnego przesłuchania kobieta wycofała jednak swoje wcześniejsze zeznania i złożyła kolejne, podając zupełnie odmienną wersję wydarzeń. Okazało się, że nie doszło do żadnego porwania a sms-y z żądaniami okupu sama rzekomo porwana wysyłała osobiście.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Stargardzie Szczecińskim kobieta podpisywać będzie listę osób dozorowanych. Za usiłowanie wyłudzenia pieniędzy 22-latka odpowie przed stargardzkim Sądem Rejonowym. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja