Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźny przestępca w rękach policji

Data publikacji 23.01.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 36 – letniego mężczyznę mieszkańca okolic Kielc, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Po wyroku nie zgłosił się do zakładu karnego, gdzie powinien przebywać przez kolejne trzy lata.

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali groźnego bandytę, który ukrywał się w okolicy miejsca zamieszkania swojej żony. Na widok policjantów zareagował ucieczką. Został zatrzymany w pobliżu sąsiednich zabudowań.
 
Mężczyzna jest skazany prawomocnym wyrokiem sadowym na pięć lat pozbawienia wolności . W tej sprawie przebywał dwa lata będąc tymczasowo aresztowanym. Jest oskarżony o to, że w lutym 2002 roku wspólnie i w porozumieniu z trzema innymi mężczyznami (wszyscy przebywają w wiezieniu) dokonał zimą na terenie woj. małopolskiego napadu na kierującego tirem. Wówczas to łupem przestępców padł ciągnik siodłowy marki Volvo wraz z ładunkiem papierosów blisko milionowej wartości. Kierowca tego samochodu był dotkliwie pobity i przykuty kajdankami do drzewa.
Powrót na górę strony