Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na kantor w rękach Policji

Data publikacji 27.04.2010

Na trzy miesiące do aresztu trafił Dominik Ł., jeden ze sprawców napadu na kantor, do którego doszło w miejscowości Wilkowo. Sprawcy terroryzując pracownika, skradli z kantoru znaczną sumę pieniędzy. Śledczy pracują nad zatrzymaniem pozostałych podejrzanych.

W miniony piątek krótko po godzinie 7. , świebodzińska policja poinformowana została o napadzie na kantor przy trasie A-2 w miejscowości Wilkowo. Napastnicy weszli do pomieszczenia i posługując się przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzowali obsługę. Sprawcy rabunku oddalili się z kantoru zabierając ze sobą znaczna sumę pieniędzy.

Tuż po zgłoszeniu lubuska policja przystąpiła do poszukiwań sprawców napaści. W realizacji brali udział policjanci z Komendy Powiatowej w Świebodzinie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W poszukiwaniach wykorzystany został również policyjny śmigłowiec. Rezultatem akcji było zatrzymanie jednego ze sprawców napaści. Okazał się nim Dominik Ł. – mieszkaniec jednej z miejscowości w centrum kraju.

Dominikowi Ł. przedstawiono zarzut udziału w rabunku. Na wniosek Prokuratora zatrzymany mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Za udział w napadzie rabunkowym podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

W tej sprawie toczy się postępowanie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie. Śledczy ustalają pozostałe osoby mogące mieć powiązanie ze sprawą napadu na kantor.

(źródło: KWP w Gorzowie)

 

Powrót na górę strony